بازدید معاونت آموزشی دانشگاه جامع علمی کابردی از مرکز علمی کاربردی شهربابک

جناب آقای دکتر جلالی؛ معاونت محترم آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی در روز پنج شنبه 16/08/98 از مرکز شهربابک بازدید نمودند. ایشان در بدو ورود به این شهرستان از مجتمع مسکونی در حال ساخت اساتید و پرسنل بازدید کرده و پس از ورود به مرکز مورد استقبال دانشجویان، اساتید، پرسنل، ورزشکاران و جمعی از خانواده ها قرار گرفتند.

آقای دکتر جلالی از کارگاه مکانیک مرکز و غرفه های مرکز شامل غرفه فیروزه و صنایع وابسته، دستگاه اختراعی مترسک هوشمند، سیستم آبیاری زیرسطحی مگنتوسیلیس، وسایل کمک آموزشی و پروژه های ساخته شده توسط دانشجویان مکانیک و غرفه دستاوردها و فعالیتهای مرکز رشد خوشه فناوری فیروزه و صنایع وابسته دیدن نمودند.

ایشان در ادامه از کلاسهای آموزش موفقیت سیلیکون ولی،  امداد و کمک های اولیه، روش تدریس یاران (روش تدریس مشارکتی و دانشجو محور) و همچنین از جلسات طوفان فکری، هم اندیشی دانش آموختگان کارآفرین و کمپ( کارآفرینی، مهارتهای زندگی و پژوهش) بازدید نمودند.

معاونت آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی در نشستی که با حضور برخی مسئولین شهرستان، اعضای هیات موسس مرکز، پرسنل و اساتید برگزار شد، اظهار نمودند: نظم ، همدلی و پشتکار موجود در این مرکز ستودنی است و این مرکز را جزو مراکز خوب قرار داده است اما با توجه به پتانسیل های موجود انتظار می رود به سطح عالی برسد.

آقای دکتر جلالی با توجه به حضور آقای اسدی، نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی، از ایشان درخواست نمودند پلی بین دانشگاه و نیازهای صنعت در شهرستان باشند و عنوان کردند.: صنعت می تواند از این مرکز برای آموزش مهارت های لازم به افراد شاغل خود استفاده کند و همچنین از امکانات، پتانسیل ها و استعدادهای موجود در مرکز برای مرتفع کردن نیازهای و طرح های اقتصادی خود بهره ببرد.

آقای اسدی در ادامه سخنان معاونت آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی اضافه نمودند: در صورتی که دانشگاه بتواند طرح های اقتصادی و مورد نیاز بخش صنعت را شناسایی کرده و ایده های خود را ارائه دهد، صنعت موظف به در اختیار گذاشتن تسهیلات و حمایت از این طرح ها می باشد و به عنوان نماینده مردم در جلساتی که به منظور ارائه طرح های اقتصادی برگزار می شود، شرکت خواهم کرد.

دکتر جلالی به اشاره به پذیرش بسیار بالای دانشگاه علمی کاربردی در سال جاری بیان نمودند: اولویت و سیاست دانشگاه باید حرکت به سمت نسل چهارم دانشگاه باشد و اهم این اولویت کیفیت است، دانشگاه باید مهارت را به جای مدرک به دانشجویان ارائه دهد.

ایشان همچنین عنوان نمودند: با توجه به قابلیت ها و پتانسیل های مرکز شهربابک، امید است که بتوانیم برای دو ترم آینده پذیرای دانشجویان خارجی باشیم.